Sıkça Sorulan Sorular

 

K12, Meslek Okulları, Üniversiteler, kısacası tüm eğitim kurumları için: • Kariyer olanakları sunan, • Öğrencilere 21nci yüzyıl teknoloji becerileri kazandıran, • Hızla gelişen teknolojide rekabetçi olabilmek için tasarlanmış, • Aynı zamanda eğitimcilerin ve profesyonel çalışanların mesleki gelişimlerine katkıda bulunan bir programdır. • Kamu ve özel K-12 okulları, meslek okulları, meslek yüksek okulları, üniversiteler, Microsoft tarafından akredite edildikten sonra bu programa katılabilirler. Program en temel eğitimlerden en gelişmiş eğitimlere kadar bir çok eğitimi içinde barındırır.
Akredite konusunda uluslararası programlara dahil olma parolası ile Başlangıç olarak Microsoft IT Academy Programına dahil Türkiye’ deki 14 üniversiteden biri olan üniversitemiz, KLU IT Academy organizasyonu adı altında faaliyet göstermektedir. Bu programda Akredite olmuş eğitim materyalleri ve eğitim içerikleri ile öncelikle öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Kırklareli Üniversitesi öğrencilerine cüzi ücret karşılığında; • Kurslar • Online Microsoft yayınlarından oluşan eğitim setleri • Deneme Sınavları • Microsoft Sertifika Danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz.
Microsoft Sertifikasyonlarına yönelik hazırlanmış Microsoft eğitim içerikleri ile hazırlanmış eğitimlerdir.
Öncelikle KLU IT Academy ile elde edeceğiniz Microsoft onaylı başarı sertifikası ile bilgisayar kullanım bilginizi belgelemiş olacaksınız. Bir çok kişinin amatör düzeyde kullanabildiği yazılımları kaynağından gelen eğitim içerikleri ile doğru ve bilinçli bir şekilde öğrenebilme imkanına sahip olacaksınız.
2014 - 2015 eğitim yılı içerisinde 2 Paket halinde sunulacak eğitimlerimizin Birincisi 17 Kasım 2014 – 10 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir. İkinci Paket nisan ayı içerisinde planlanmaktadır.
Eğitim Paketlerimize katılmak için Kırklareli Üniversitesi öğrencisi olmanız yeterlidir.
itacademy.klu.edu.tr adresinden kayıt ol butonuna tıklayarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. Daha sonra eğitim ücretini yatırdığınıza dair dekontu biriminizde ki kayıt masalarımıza ya da IT Academy ofisine (Kayalı Kampüsü Merkezi Derslik I ( KLUZEM ofisi)) getirmeniz gerekmektedir.
Eğitim uzaktan öğretim yoluyla verilecektir. Haftalık hazırlanmış e-derslerimizi düzenli olarak izlemeniz gerekmektedir. Her ders sonunda hazırlanmış quizler ve etkinlikleri yerine getirmelisiniz. Ayrıca IT Academy Programına dâhil olan kurumlara sunduğu Microsoft yayınlarının kaynaklarına erişim imkanına sahip olacaksınız. Eğitim sonunda Final Sınavı yapılacaktır. Eğitim sürecindeki bütün sınavlar online olarak yapılacaktır.
E-dersleri izleyebilmeniz için internet bağlantısına sahip olan herhangi bir bilgisayar, akıllı telefon, tablet sahibi olmanız yeterlidir.